ALP22A102DD200
制造商零件编号:
ALP22A102DD200
制造商/品牌:
KEMET
部分描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SOLDER
库存:
938
制造商 :
KEMET
产品分类 :
铝电解电容器
Applications :
General Purpose
Capacitance :
1000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
2.244" (57.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Lifetime @ Temp. :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - Solder Lug
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
1.575" Dia (40.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
200 V