ALP22A472AB040
制造商零件编号:
ALP22A472AB040
部分描述:
CAP ALUM 4700UF 20% 40V SLD LUG
库存:
542
Capacitance :
4700 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
1.850" (47.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp. :
12000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - Solder Lug
Size / Dimension :
0.984" Dia (25.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
40 V