ALP20A472CB040
制造商零件编号:
ALP20A472CB040
制造商/品牌:
KEMET
部分描述:
CAP ALUM 4700UF 40V SOLDER LUG
库存:
419
制造商 :
KEMET
产品分类 :
铝电解电容器
Applications :
General Purpose
Capacitance :
4700 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
1.850" (47.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Lifetime @ Temp. :
18000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - Solder Lug
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
1.378" Dia (35.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
-10%, +30%
Voltage - Rated :
40 V