ALP20A102DE250
制造商零件编号:
ALP20A102DE250
制造商/品牌:
KEMET
部分描述:
CAP ALUM 1000UF 250V SOLDER LUG
库存:
967
制造商 :
KEMET
产品分类 :
铝电解电容器
Applications :
General Purpose
Capacitance :
1000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
3.031" (77.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Lifetime @ Temp. :
5000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - Solder Lug
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
1.575" Dia (40.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
-10%, +30%
Voltage - Rated :
250 V