LCMC185-14-X
Manufacturer Part Number:
LCMC185-14-X
Part of Description:
CONN TERM RECT RING 185MM #M14
Length - Overall :
5.890" (149.61mm)
Stud/Tab Size :
M14 Stud
Tab Thickness :
0.173" (4.39mm)
Terminal Style :
Two Stud Holes
Width - Outer Edges :
1.319" (33.50mm)
Wire Gauge :
185mm²