LCMC150-14-X
Manufacturer Part Number:
LCMC150-14-X
Part of Description:
CONN TERM RECT RING 150MM #M14
Length - Overall :
5.827" (148.00mm)
Stud/Tab Size :
M14 Stud
Tab Thickness :
0.169" (4.29mm)
Terminal Style :
Two Stud Holes
Width - Outer Edges :
1.201" (30.51mm)
Wire Gauge :
150mm²