LCMC185-12-X
Manufacturer Part Number:
LCMC185-12-X
Part of Description:
CONN TERM RECT RING 185MM #M12
Length - Overall :
5.713" (145.11mm)
Stud/Tab Size :
M12 Stud
Tab Thickness :
0.179" (4.55mm)
Terminal Style :
Two Stud Holes
Width - Outer Edges :
1.319" (33.50mm)
Wire Gauge :
185mm²