DM355SCZCE216
Номер детали производителя:
DM355SCZCE216
Производитель/бренд:
Texas Instruments
Часть описания:
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 337NFBGA
Производитель :
Texas Instruments
Категория продукта :
DSP (цифровые сигнальные процессоры)
Clock Rate :
216MHz
Interface :
ASP, I²C, SPI, UART, USB
Mounting Type :
Surface Mount
Non-Volatile Memory :
ROM (8kB)
On-Chip RAM :
56kB
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
337-LFBGA
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
337-BGA (13x13)
Type :
Digital Media System-on-Chip (DMSoC)
Voltage - Core :
1.30V
Voltage - I/O :
1.8V, 3.3V