DZ23C24-E3-18
Номер детали производителя:
DZ23C24-E3-18
Производитель/бренд:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Часть описания:
DIODE ZENER 24V 300MW SOT23
Производитель :
Категория продукта :
Массивы стабилитронов
Configuration :
1 Pair Common Cathode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 18 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
300 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
24 V