16ST226K5750X
Номер детали производителя:
16ST226K5750X
Производитель/бренд:
Rubycon
Часть описания:
CAP FILM 22UF 10% 16VDC 2220
Производитель :
Rubycon
Категория продукта :
Пленочные конденсаторы
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
22 µF
Dielectric Material :
Acrylic, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Termination :
Solder Pads
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
16V