16ST106K4532-ND
Номер детали производителя:
16ST106K4532-ND
Производитель/бренд:
Rubycon
Часть описания:
CAP FILM 10UF 10% 16VDC 1812
Производитель :
Rubycon
Категория продукта :
Пленочные конденсаторы
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
10 µF
Dielectric Material :
Acrylic, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Termination :
Solder Pads
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
16V