16ST106MC44532
Номер детали производителя:
16ST106MC44532
Часть описания:
CAP FILM 10UF 20% 16VDC 1812
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
0.102" (2.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
16V