16ST225M3225-ND
Номер детали производителя:
16ST225M3225-ND
Производитель/бренд:
Rubycon
Часть описания:
CAP FILM 2.2UF 20% 16VDC 1210
Производитель :
Rubycon
Категория продукта :
Пленочные конденсаторы
Applications :
DC Link, DC Filtering
Capacitance :
2.2 µF
Dielectric Material :
Acrylic, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Termination :
Solder Pads
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
16V