16ST1.5M3216-ND
Номер детали производителя:
16ST1.5M3216-ND
Часть описания:
CAP FILM 1.5UF 20% 16VDC 1206
Capacitance :
1.5 µF
Height - Seated (Max) :
0.063" (1.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
16V