STRVS248X02C
- Номер детали производителя:
- STRVS248X02C
- Часть описания:
- TVS DIODE 171VWM 248VC SMC
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 2A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AB, SMC
- Supplier Device Package :
- SMC
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 190V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 248V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 171V