STRVS241X02E
- Номер детали производителя:
- STRVS241X02E
- Часть описания:
- TVS DIODE 171VWM 241VC DO15
- Состояние запаса:
- 356
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 2A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-204AC, DO-15, Axial
- Supplier Device Package :
- DO-15 (DO-204AC)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 190V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 241V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 171V