STRVS252X02F
- Номер детали производителя:
- STRVS252X02F
- Часть описания:
- TVS DIODE 171VWM 252VC DO201
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 2A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-201AA, DO-27, Axial
- Supplier Device Package :
- DO-201
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 190V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 252V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 171V