12STRBLASXL100
Manufacturer Part Number:
12STRBLASXL100
Part of Description:
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 100'
Stock Condition:
49
Cable Type :
Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Diameter :
0.161" (4.09mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyethylene (XLPE)
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
Black
Length :
100.0' (30.5m)
Operating Temperature :
125°C
Voltage :
60V
Wire Gauge :
12 AWG