12STRBLATHHN100
Manufacturer Part Number:
12STRBLATHHN100
Part of Description:
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 100'
Stock Condition:
50
Cable Type :
Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter :
0.128" (3.25mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyamide (PA), Nylon
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
Black
Length :
100.0' (30.5m)
Voltage :
600V
Wire Gauge :
12 AWG