12STRBLUGPT25
Manufacturer Part Number:
12STRBLUGPT25
Part of Description:
HOOK-UP STRND 12AWG 60V BLUE 25'
Stock Condition:
40
Cable Type :
Hook-Up
Jacket (Insulation) Diameter :
0.142" (3.61mm)
Jacket (Insulation) Material :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
Blue
Length :
25.00' (7.62m)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage :
60V
Wire Gauge :
12 AWG