12STRBLATXL500
Manufacturer Part Number:
12STRBLATXL500
Part of Description:
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 500'
Stock Condition:
48
Cable Type :
Hook-Up, Automotive
Jacket (Insulation) Diameter :
0.128" (3.25mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyethylene (XLPE)
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
Black
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
125°C
Voltage :
60V
Wire Gauge :
12 AWG