27MSP00125
Manufacturer Part Number:
27MSP00125
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
PCB SUPPORT, CUPPED, .156/.156 H
Stock Condition:
890
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Board Supports
Between Board Height :
0.125" (3.18mm) 1/8"
Features :
Holding Type :
Snap Fit
Length - Overall :
0.405" (10.29mm)
Material :
Nylon
Mounting Hole Diameter :
0.156" (3.96mm) 5/32"
Mounting Panel Thickness :
0.063" (1.59mm)
Mounting Type :
Snap Lock
Product Status :
Active
Support Hole Diameter :
0.156" (3.96mm)
Support Panel Thickness :
0.063" (1.59mm)