27MSP00276
- Manufacturer Part Number:
- 27MSP00276
- Manufacturer/Brand:
- Essentra Components
- Part of Description:
- PCB SUPPORT, CUPPED, .156/.156 H
- Manufacturer :
- Essentra Components
- Product Category :
- Board Supports
- Between Board Height :
- 0.276" (7.01mm)
- Features :
- Holding Type :
- Snap Fit
- Length - Overall :
- 0.556" (14.12mm)
- Material :
- Nylon
- Mounting Hole Diameter :
- 0.156" (3.96mm) 5/32"
- Mounting Panel Thickness :
- 0.063" (1.59mm)
- Mounting Type :
- Snap Lock
- Product Status :
- Active
- Support Hole Diameter :
- 0.156" (3.96mm)
- Support Panel Thickness :
- 0.063" (1.59mm)