SPSG108P103X-A
Номер детали производителя:
SPSG108P103X-A
Производитель/бренд:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Часть описания:
POT 10K OHM 1W CERMET LINEAR
Производитель :
Категория продукта :
Поворотные потенциометры, реостаты
Actuator Diameter :
0.125" (3.18mm)
Actuator Length :
Actuator Type :
Round
Adjustment Type :
User Defined
Built in Switch :
None
Bushing Thread :
Features :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Gangs :
1
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
10k
Resistive Material :
Cermet
Rotation :
280°
Taper :
Linear
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
Solder Lug
Tolerance :
±10%
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 24"