C247-175-4AE
Номер детали производителя:
C247-175-4AE
Производитель/бренд:
Ohmite
Часть описания:
175MM LG BLK ANODIZED HEATSINK
Состояние запаса:
91
Производитель :
Ohmite
Категория продукта :
Радиаторы
Attachment Method :
4 Clips and PC Pin
Diameter :
Fin Height :
0.710" (18.03mm)
Length :
6.890" (175.00mm)
Material :
Aluminum Alloy
Material Finish :
Black Anodized
Package Cooled :
TO-247
Power Dissipation @ Temperature Rise :
5.0W @ 60°C
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
6°C/W @ 350 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Board Level, Vertical
Width :
1.500" (38.10mm)