C247-050-2VE
Номер детали производителя:
C247-050-2VE
Производитель/бренд:
Ohmite
Часть описания:
HEATSINK FOR TO-247 WITH 2 CLIPS
Состояние запаса:
395
Производитель :
Ohmite
Категория продукта :
Радиаторы
Attachment Method :
2 Clips and PC Pin
Diameter :
Fin Height :
0.710" (18.03mm)
Length :
1.969" (50.00mm)
Material :
Aluminum
Material Finish :
Degreased
Package Cooled :
TO-247
Power Dissipation @ Temperature Rise :
2.5W @ 30°C
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular, Fins
Thermal Resistance @ Forced Air Flow :
5.00°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural :
Type :
Board Level, Vertical
Width :
1.500" (38.10mm)