B72205S0131K211
Номер детали производителя:
B72205S0131K211
Производитель/бренд:
EPCOS (TDK)
Часть описания:
VARISTOR 205V 400A DISC 5MM
Производитель :
EPCOS (TDK)
Категория продукта :
Варисторы, MOV
Capacitance @ Frequency :
135 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
4.2J
Features :
Maximum AC Volts :
130 V
Maximum DC Volts :
170 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
225.5 V
Varistor Voltage (Min) :
184.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
205 V