B72205S0131K101
- Номер детали производителя:
- B72205S0131K101
- Производитель/бренд:
- EPCOS (TDK)
- Часть описания:
- VARISTOR 205V 400A DISC 5MM
- Производитель :
- EPCOS (TDK)
- Категория продукта :
- Варисторы, MOV
- Capacitance @ Frequency :
- 135 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 400 A
- Energy :
- 4.2J
- Features :
- Maximum AC Volts :
- 130 V
- Maximum DC Volts :
- 170 V
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Circuits :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Package / Case :
- Disc 5mm
- Product Status :
- Active
- Varistor Voltage (Max) :
- 225.5 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 184.5 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 205 V