B72205S0140K111
Номер детали производителя:
B72205S0140K111
Производитель/бренд:
EPCOS (TDK)
Часть описания:
VARISTOR 22V 100A DISC 5MM
Производитель :
EPCOS (TDK)
Категория продукта :
Варисторы, MOV
Capacitance @ Frequency :
1450 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
100 A
Energy :
0.4J
Features :
Maximum AC Volts :
14 V
Maximum DC Volts :
18 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
Disc 5mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
24.2 V
Varistor Voltage (Min) :
19.8 V
Varistor Voltage (Typ) :
22 V