MEX155K310VAC
Номер детали производителя:
MEX155K310VAC
Часть описания:
CAP FILM 1.5UF 10% 310VAC RAD
Capacitance :
1.5 µF
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
0.472" (12.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
1.043" L x 0.571" W (26.50mm x 14.50mm)
Termination :
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V