MEX105K310V15A
Номер детали производителя:
MEX105K310V15A
Часть описания:
CAP FILM 1.0UF 10% 310VAC RAD
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
0.756" (19.20mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.681" L x 0.441" W (17.30mm x 11.20mm)
Termination :
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V