MEX104K310V10B
Номер детали производителя:
MEX104K310V10B
Часть описания:
CAP FILM 0.10UF 10% 310VAC RAD
Capacitance :
0.01 µF
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V