MEX154K310V15A
Номер детали производителя:
MEX154K310V15A
Часть описания:
CAP FILM 0.15UF 10% 310VAC RAD
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Termination :
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V