MEX154K310V10A
Номер детали производителя:
MEX154K310V10A
Производитель/бренд:
Meritek
Часть описания:
CAP FILM 0.15UF 10% 310VAC RAD
Производитель :
Meritek
Категория продукта :
Пленочные конденсаторы
Applications :
EMI Suppression
Capacitance :
0.15 µF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.470" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
X2
Size / Dimension :
Termination :
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
310V