UBC1A102MNS1ZD
- Номер детали производителя:
- UBC1A102MNS1ZD
- Производитель/бренд:
- Nichicon
- Часть описания:
- CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD
- Производитель :
- Nichicon
- Категория продукта :
- Алюминиевые электролитические конденсаторы
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 1000 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.571" (14.50mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 150°C
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Radial, Can - SMD
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 900 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 603 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.535" L x 0.535" W (13.60mm x 13.60mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10 V