UBC1A331MNS1GS
- Номер детали производителя:
- UBC1A331MNS1GS
- Часть описания:
- CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD
- Состояние запаса:
- 272
- Capacitance :
- 330 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.453" (11.50mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 150°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C
- Product Status :
- Last Time Buy
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 150 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 100.5 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10 V