UBC1C102MNS1MS
- Номер детали производителя:
- UBC1C102MNS1MS
- Производитель/бренд:
- Nichicon
- Часть описания:
- CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD
- Производитель :
- Nichicon
- Категория продукта :
- Алюминиевые электролитические конденсаторы
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 1000 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.689" (17.50mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 150°C
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Radial, Can - SMD
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Not For New Designs
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 850 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 569.5 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.630" Dia (16.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.673" L x 0.673" W (17.10mm x 17.10mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 16 V