SLP101M350A1P3
- Номер детали производителя:
- SLP101M350A1P3
- Производитель/бренд:
- Cornell Dubilier Electronics
- Часть описания:
- CAP ALUM 100UF 20% 350V SNAP
- Производитель :
- Cornell Dubilier Electronics
- Категория продукта :
- Алюминиевые электролитические конденсаторы
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 100 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 3.317Ohm @ 120Hz
- Height - Seated (Max) :
- 1.063" (27.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 3000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can - Snap-In
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1.01 A @ 20 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 690 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.866" Dia (22.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 350 V