CR5210-100
Номер детали производителя:
CR5210-100
Производитель/бренд:
CR Magnetics, Inc.
Часть описания:
SENSOR CURRENT HALL 100A DC
Производитель :
CR Magnetics, Inc.
Категория продукта :
Датчики тока
Accuracy :
±1%
Current - Sensing :
100A
Current - Supply (Max) :
40mA
For Measuring :
DC
Frequency :
DC
Linearity :
Mounting Type :
DIN Rail, Panel
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Output :
Ratiometric, Voltage
Package / Case :
Module
Polarization :
Unidirectional
Product Status :
Active
Response Time :
250ms
Sensitivity :
Sensor Type :
Hall Effect, Closed Loop
Supplier Device Package :
Voltage - Supply :
24V