SRP0310-R47K
- Manufacturer Part Number:
- SRP0310-R47K
- Part of Description:
- FIXED IND 470NH 5.6A 26.5MOHM SM
- Current - Saturation (Isat) :
- 7A
- Current Rating (Amps) :
- 5.6 A
- DC Resistance (DCR) :
- 26.5mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 90MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance :
- 470 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 18 @ 25.2MHz
- Size / Dimension :
- 0.134" L x 0.122" W (3.40mm x 3.10mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±10%