SRP0312-3R3K
- Manufacturer Part Number:
- SRP0312-3R3K
- Part of Description:
- FIXED IND 3.3UH 2.4A 129MOHM SMD
- Current - Saturation (Isat) :
- 3A
- Current Rating (Amps) :
- 2.4 A
- DC Resistance (DCR) :
- 129mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 36MHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.047" (1.20mm)
- Inductance :
- 3.3 µH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 22 @ 7.96MHz
- Size / Dimension :
- 0.134" L x 0.122" W (3.40mm x 3.10mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±10%