AE2500SSL1035
- Manufacturer Part Number:
- AE2500SSL1035
- Manufacturer/Brand:
- Anatech Electronics Inc.
- Part of Description:
- 2500 MHZ SUSPENDED STRIPLINE LOW
- Manufacturer :
- Anatech Electronics Inc.
- Product Category :
- RF Filters
- Bandwidth :
- Filter Type :
- Low Pass
- Frequency :
- 2.5GHz (Cutoff)
- Height (Max) :
- 0.394" (10.00mm)
- Insertion Loss :
- 1.5dB
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Package / Case :
- Module, SMA Connectors
- Product Status :
- Active
- Ripple :
- Size / Dimension :
- 2.087" L x 0.906" W (53.00mm x 23.00mm)