AE250B9668
- Manufacturer Part Number:
- AE250B9668
- Part of Description:
- 250 MHZ LC BANDPASS FILTER
- Bandwidth :
- 100MHz
- Filter Type :
- Band Pass
- Frequency :
- 250MHz Center
- Height (Max) :
- 0.400" (10.16mm)
- Insertion Loss :
- 2dB
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 16-SMD Module
- Size / Dimension :
- 2.000" L x 0.500" W (50.80mm x 12.70mm)