AE250B8813
- Manufacturer Part Number:
- AE250B8813
- Part of Description:
- 250 MHZ LC BAND PASS FILTER
- Stock Condition:
- 100
- Filter Type :
- Band Pass
- Frequency :
- 250MHz Center
- Height (Max) :
- 1.000" (25.40mm)
- Insertion Loss :
- 2dB
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Package / Case :
- BNC In-Line Module
- Ripple :
- 0.1dB
- Size / Dimension :
- 2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)