AE250B11041
- Manufacturer Part Number:
- AE250B11041
- Part of Description:
- 250 MHZ BAND PASS FILTER
- Bandwidth :
- 55MHz
- Filter Type :
- Band Pass
- Frequency :
- 250MHz Center
- Height (Max) :
- 0.630" (16.00mm)
- Insertion Loss :
- 1.5dB
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Package / Case :
- Module, SMA Connectors
- Size / Dimension :
- 4.500" L x 1.500" W (114.30mm x 38.10mm)