AE2500L8901
- Manufacturer Part Number:
- AE2500L8901
- Manufacturer/Brand:
- Anatech Electronics Inc.
- Part of Description:
- 400-2500 MHZ LOWPASS FILTER
- Manufacturer :
- Anatech Electronics Inc.
- Product Category :
- RF Filters
- Bandwidth :
- 2.1GHz
- Filter Type :
- Low Pass
- Frequency :
- 2.5GHz (Cutoff)
- Height (Max) :
- 0.250" (6.35mm)
- Insertion Loss :
- 1dB
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 12-SMD Module
- Product Status :
- Active
- Ripple :
- 0.25dB
- Size / Dimension :
- 1.400" L x 0.300" W (35.56mm x 7.62mm)