SOFTFLEX-B016-10-01-4000-2000
Manufacturer Part Number:
SOFTFLEX-B016-10-01-4000-2000
Manufacturer/Brand:
BOYD
Part of Description:
THERM PAD 400X200MM W/ADH
Manufacturer :
BOYD
Product Category :
Pads, Sheets
Adhesive :
Adhesive - One Side
Backing, Carrier :
Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color :
Black-Gray
Material :
Silicone
Outline :
400.00mm x 200.00mm
Product Status :
Active
Shape :
Rectangular
Thermal Conductivity :
1.6W/m-K
Thermal Resistivity :
Thickness :
0.0390" (0.991mm)
Type :
Gap Filler Pad, Sheet
Usage :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CARD GUIDE EJECTOR PULLER
    HEATSINK
    CARD GUIDE EJECTOR PULLER
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
SOFT E1 KIT TDK Corporation 2 CAP KIT CER 0.01UF-10UF 180PCS