SOFTFLEX-A014-10-01-4000-2000
- Manufacturer Part Number:
- Manufacturer/Brand:
- BOYD
- Part of Description:
- THERM PAD 400X200MM W/ADH
- Manufacturer :
- BOYD
- Product Category :
- Pads, Sheets
- Adhesive :
- Adhesive - One Side
- Backing, Carrier :
- Polyethylene-Terephthalate (PET)
- Color :
- Blue-Gray
- Material :
- Silicone
- Outline :
- 400.00mm x 200.00mm
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Rectangular
- Thermal Conductivity :
- 1.4W/m-K
- Thermal Resistivity :
- Thickness :
- 0.0390" (0.991mm)