KMC68EN302AG25BT
- Manufacturer Part Number:
- KMC68EN302AG25BT
- Part of Description:
- IC MPU M683XX 25MHZ 144LQFP
- Co-Processors/DSP :
- Communications; RISC CPM
- Core Processor :
- M68000
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- 10Mbps (1)
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 8/16-Bit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 144-LQFP
- Speed :
- 25MHz
- Supplier Device Package :
- 144-LQFP (20x20)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 5.0V