DEL2V2P93C5G40LF
Manufacturer Part Number:
DEL2V2P93C5G40LF
Part of Description:
CONN D-SUB PLUG 2POS VERT PRESS
Stock Condition:
230
Current Rating (Amps) :
40A
Features :
Board Lock, Grounding Indents
Flange Feature :
Board Side (M3)
Mounting Type :
Through Hole
Termination :
Press-Fit
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN HDR BLADE PWR 20POS EDGE MT
    CONN RCPT BLADE PWR 36POS PCB